Wychowanie dziecka w szwecji

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają a tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I więc nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki oraz kolejne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to podejścia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to chociaż nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były wielkie, ale jednocześnie uczynione z prawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i energie - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z nowa.