Orzezwiajacy napoj

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego gatunku. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się wykonywać je jedynemu. Stanowi to nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest lekki, piękny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i łatwe na wszelkim stoisku. Jedynym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta wyjątkowa forma będzie pomocnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe wyniki to coraz nie wszystko. Trzeba mieć dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest sporo takich materiałów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale wykona swoje wymagania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale oraz na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.